اولین جلسه آموزش روشهای تدریس در صنعت گردشگری

قابل توجه همکارانم که تدریس مهارتهای دیپلم کار و دانش گردشگری را بر عهده دارند : صورت جلسه را در پیج بهار ارتباطات و سایت قرار میدهیم تا همکارانی که غایب بودند نیز با ما، همراه باشند.

اولین جلسه آموزش روشهای تدریس در صنعت گردشگری خاص دبیران شاغل در آموزشگاه بهار ارتباطات ایرانیان
تاریخ برگزاری : 4/11/91 ساعت 3 بعدظهر

خلاصه ی مطالب عنوان شده


  ما با چه کسانی مواجه هستیم؟

ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان و با عنوان شناخته شده ی " آموزش بزرگسالان" شامل حال کسانی است که بنا به دلایلی تحصیل را رها کرده و مجددا در شرایطی که دیگر حق استفاده از قانون تحصیل رایگان را ندارند ، تحصیل خود را ادامه می دهند.
( آموزشگاه بهار ارتباطات ایرانیان مهارتهای مربوطه به دیپلم کارودانش گردشگری که شامل 34 واحد است به این افراد ارائه می دهد.)
دلایل ترک تحصیل می تواند فقر مالی - فقر انگیزشی – محیط نامناسب خانهفقر فرهنگی – بیسوادی والدین – محتوای غیر جذاب کتابهای درسی عدم توجه به تفاوتهای فردی در مدرسه – شیوه های برگزاری امتحانات – عقب ماندگی درسیتنبلی فرد - نارساییهای جسمانی و ... باشد که توجه به این عوامل ، در شناخت فرد و نحوه ی آموزش و برخورد در کلاس کمک شایانی می نماید.
 

اهداف آموزش 
هدف آموزش باید تبدیل ذهن خالی به ذهن باز باشد و مفاهیم ارزنده ای چون : پیگیری - اراده قوی - پشتکار - تفکر - جدیت - همت بلند - تلاش و .... در خلال آموزش منتقل شود..

روشهای تدریس
روش تدریس یعنی روشی منظم و اصولی برای ارائه محتوا ( در اینجا ، محتوای آموزش را مهارتهای مربوط به صنعت گردشگری تشکیل می دهد.)
 

مقایسه ی روش تدریس نوین وسنتی
باتوجه به اینکه روش سنتی غیرفعال و معلم محور است و انباشت حافظه ، هدف آموزش است می تواند راحت ترین شیوه برای اجرا توسط معلم باشد اما نتیجه و حاصل آن ، افرادی است که آموزش در آنها تغییر خاصی را ایجاد نمی کند.
اما در روش تدریس نوین دانش آموز فعال است ، آموزش با زندگی فرد ارتباط دارد و ذهن را درگیر می کند و ایجاد رغبت و علاقه و پویایی می نماید و افرادی خلاق و متفکر می سازد.


یک معلم و مدرس پویا
معلم باید توانمند و مسلط باشد . زبان گویا ، صدای رسا و ذهن جستجوگر داشته باشد. به طور مستمر در جریان مطالب علمی باشد و با تهیه ی طرح درسی کامل ، با آمادگی قدم به محیط کلاس بگذارد.
از حاشیه اجتناب کند و آگاهانه کلاس را به شکلی صحیح مدیریت نماید و کلاس درس را به محیطی بانشاط و چالش برانگیز تبدیل کند.
طبق برنامه روی مطالب درسی تمرکز نماید و شاخصهای فرعی و ضروری را نیز فراموش نکند اما مراقب حاشیه و گسترش آن باشد.
پیشنهادات همکاران در پایان جلسه : تاثیر فعالیتهای کلاسی در آزمون عملیپاسخگویی دبیر شناخت صنعت به سوالات دانش آموزان در مورد چگونگی ادامه تحصیل و اشتغال در صنعت گردشگری - لزوم طرح درس و استفاده از وسایل کمک آموزشی

ارسال نظر


 

برای عوض کردن عکس در قسمت کامت ها در این سایت ثبت نام کنید Gravatar